jesteś na: stronie tytułowejPielgrzymkiIzrael i Jordania

TERMIN: 05-12.10.2019

PIELGRZYMKA DO JORDANII I IZRAELA

 

 

TEL AVIV - JEROZOLIMA – BETLEJEM - RZEKA JORDAN - NAZARET GÓRA KARMEL 

MORZE MARTWE – AIN KAREM – AMMAN – GÓRA NEBO –

MADABA  PETRA

 

 

Ewangelii Jezusa nie można w pełni zrozumieć bez poznania palestyńskiej ziemi. Ziemia Święta to geografia zbawienia, miejsce historycznej działalności Boga na rzecz odkupienia człowieka. Choć cały świat jest dziełem Boga Stworzyciela i wszędzie pełno jego śladów, to jednak pełnia tego objawienia i dzieło odkupienia dokonało się na tej ziemi, którą często nazywa się „Piątą Ewangelią"

(E. Renan).

 

1. dzień     KRAKÓW TEL AVIW
Zbiórka na lotnisku, odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Izraela. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

2. dzień     BETLEJEM – AIN KAREM
Śniadanie. Wizyta w Betlejem. Początek na Polu Pasterzy w miejscu, gdzie Anioł ogłasza Dobrą Nowinę. Przejazd pod Bazylikę Bożego Narodzenia, miejsce gdzie znajduje się czternastoramienna gwiazda – tu na świat przyszedł Jezus. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej – miejsce, do którego pielgrzymują kobiety, by modlić się o dobre macierzyństwo. Przejazd do Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia  św. Jana Chrzciciela. Opcjonalnie jeśli czas pozwoli udamy się z wizyta do Klasztoru Małej Arabki czyli w miejsce gdzie znajduję się tzw. Grota Dawidowa. To tu według wskazania Marii Bouardy król Dawid zostaje namaszczony na króla. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

3. dzień     JEROZOLIMA

 

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną – panorama na miasto. Potem zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – ogród Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Ściana Płaczu – jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Przejście do wieczernika przez żydowską dzielnicę Jerozolimy. Wizyta w Opactwie Zaśnięcia NMP. Następnie Synagoga monumentu Króla Dawida. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

4.dzień      JEROZOLIMA – STAREMIASTO – BETANIA
Śniadanie. Przejazd do Bramy Lwów. Wizyta w Kościele Świętej Anny. Przejście i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza święta i zwiedzanie Bazyliki Bożego Grobu. Przejazd nad Morze Martwe. Relaksująca Kąpiel. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

5 dzień      BETLEHEM TABGHA – KAFARNAUM - AMMAN
Wczesne śniadanie. Przejazd do Nazaretu wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Potem nawiedzenie Sanktuarium w Kanie Galilejskiej. Wizyta na Górze Błogosławieństw.

Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

 

6. dzień     AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – WADI MUSA
Śniadanie. Przejazd przez Amman – panorama miasta. Przejazd do Madaby – miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Św. Jerzego, gdzie znajduje się mozaikowa podłoga z mapą, składająca się z dwóch milionów kawałków. Następnie wizyta na Górze Nebo – miejscu, z którego Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Msza święta. Przejazd do Betanii. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w miejscu Chrztu Jezusa po jordańskiej stronie. Przejazd do Wadi Musa. Obiadokolacja i nocleg w Wadi Musa.

 

7. dzień     PETRA
Śniadanie. Zwiedzanie Petry – starożytna metropolia na południowym szlaku karawan. Skarbiec, Grobowce Królewskie, Wąwóz Siq – to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie skalne miasto. Przejazd na granicę jordańsko - izraelską. Kolacja i nocleg w Betlejem.

 

8. dzień     TEL AVIW
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

 

CENA:        1080 USD

 
CENA ZAWIERA:
•    Przelot samolotem
•    Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
•    7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 200 usd)
•    śniadania, obiadokolacje;
•    Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
•    Koszty zwiedz. wg programu
•    Opiekę duchowa Kapłana

•    Wykwalifikowany przewodnik z jęz. Polskim

 

CENA NIE ZAWIERA:

•    Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezygnacji, lokalnych przewodników, opłat miejscowych, systemu Tour Audio Guide – 190 usd płatne w Izraelu u lokalnego kontrahenta

•    Ewentualnej dopłaty do pokoju 1–osobowego 200 usd

•    Obowiązkowa opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 pln

•    Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce, wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel

•    Dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych CP wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel

•    Wycieczki fakultatywnej – Jerozolima nocą 25 usd, Jeepy 10 usd

 

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ

Jordania i Izrael

 

 

 

Zapisy przyjmuje: ks. Artur Szlęzak Tel: 501 608 414