waski

Flaga Polska
ikraina sereduszko

1. Dzisiaj VI niedziela wielkanocna.

2. Nabożeństwa Majowe w naszej parafii w tygodniu po Mszy św. sprawowanej o 17.00 a w niedzielę o 16.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

3. W czwartek przypada II czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Mszy św. i nabożeństwie majowe, a po  Męski Różaniec zapraszamy mężczyzn na tę męską modlitwę.

4. W piątek o 16.30 zapraszamy na spowiedź rodziców i rodziny dzieci, które w niedzielę przystąpią do Pierwszej Komunii św.

5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę od 8.30 nabożeństwo i spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. Rodzice, którzy w piątek nie będą migli skorzystać ze spowiedzi mogą to zrobić o 8.30 przed dziećmi. A w niedzielę uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci ze szkół 15 i 11 o godz. 10.30

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym Jasna Góra miejscem polecanym dla wszystkich, którzy zmagają się ze smutkiem. W Niedzieli o katastrofalnej polskiej demografii, Rzeczpospolita obojga światów, wstrząsająca historia pięcioletniego Salema z Gazy.

8.  Bóg zapłać za składane ofiary również te na konto parafialne. Pragnę bardzo serdecznie podziękować młodzieży bierzmowanej i rodzicom za dar ołtarza w postaci dwóch zielonych ornatów do sprawowania liturgii. Paniom z Żywego Różańca za nowe obrusy do kościoła na wszystkie ołtarze i nowe ampułki na wodę i wino.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Alfred Rogozik, Czesław Gajówka, Ryszard Gąsior.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Najświętszej, świętych patronów oraz życzliwości ludzkiej.