jesteś na: stronie tytułowejAktualnościOgłoszenia Duszpasterskie

1.    Dzisiaj XXIX niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jutro przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich lekarzach i pielęgniarkach.

2.    Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów na spotkanie.

3.    Zachęcamy do nabywania gazetki parafialnej. W najnowszym numerze krótki list do parafian  czym jest synod, o którym słyszeliśmy w liście.

4.    W piątek 22 października po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na kolejne nabożeństwo i modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Intencje, które będą odczytywane w czasie nabożeństwa możemy składać do skrzynki przy figurze św. Rity

5.    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wszystkich Wiernych Zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne- odczytywane w każdą niedziele przed wybraną mszą św. , oktawalne- czytane przez osiem dni wraz z modlitwą różańcową i mszą św. a także jednorazowe- czytane w Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Wypominki możemy napisać na kartkach, które znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.

6.    Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Dzieci przygotowujące się do 1 Komunii św. zapraszamy szczególnie w poniedzialek i środę.

7.    W minionym tygodniu odszedł do Pana świętej pamięci: Włodzimierz Mirowski, Janusz Szczyrba, Stanisław Karbowniczek, Jan Kołątaj…  Wieczny odpoczynek…

 

SYNOD, CZYLI NASZA WSPÓLNA DROGA

 

Drodzy parafianie,

Jak słyszeliśmy w odczytanym dziś Liście Pasterskim Episkopatu Polski, tydzień temu papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Otwierając ten synod, Papież Pragnie by w jego pracach uczestniczyli nie tylko Biskupi. Zaprasza on wszystkich ochrzczonych do uczestnictwa w procesie słuchania i rozeznawania woli Bożej dla Kościoła.

Również w naszej parafii będą trwały konsultacje synodalne prowadzone przeze mnie oraz przez parafialnego koordynatora synodu, którym jest Barbara Kluszczyńska . W ciągu najbliższym kilku miesięcy będziemy się spotykać z grupami parafialnymi by rozmawiać na tematy proponowane przez Ojca Świętego. Będziemy przyglądać się w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, pochylimy się nad trudnościami we wzajemnym dialogu i zastanowimy się jak jeszcze lepiej możemy wspólnie szukać woli Bożej.

W konsultacjach wezmą nie tylko grupy parafialne. Każdy z was, bez wyjątku, jest zaproszony do tego by przyjść i podzielić się swoim doświadczeniem życia i uczestnictwa w misji Kościoła. Zarówno ja, jak i koordynator chcemy wysłuchać każdego z was. Każdy głos jest ważny. Na spotkanie i rozmowę można się umówić z nami osobiście lub przez parafialny numer telefonu 32 292 98 94 Można też kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym przez ks. Biskupa diecezjalnym koordynatorem prac synodalnych pisząc na adres synod@diecezja.sosnowiec.pl bądź pod numerem telefonu podanym na stronie www.diecezja.sosnowiec.pl