jesteś na: stronie tytułowejAktualnościOgłoszenia Duszpasterskie

 

 

1) Dziś II niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2) W najbliższym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienie:

- we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

- w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask z nieba.

3) W czwartek obchodzimy dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4) Za tydzień w całym Kościele Powszechnym, na prośbę Ojca Świętego Franciszka niedziela będzie przeżywana jako Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma Św.

5)Dzień Solidarności z Chorwacją 
Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.
W obliczu tego wydarzenia za tydzień w niedzielę 24 stycznia br. będziemy przezywać „Dzień  solidarności z Chorwacją”.
W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel.
Wpłaty dokonujemy w Caritas Diecezji Sosnowieckiej, bądź na konto z dopiskiem "Chorwacja" 
Nr konta Caritas do wpłat zbiórki: PEKAO 74 1240 4836 1111 0010 6119 8341

6) Mszę św. w tygodniu od poniedziałku do piątku są tylko rano czyli o 6:30 i 7:00, natomiast w sobotę o godz. 6:30, 7:00 i 17tej a w niedziele bez zmian. Kancelaria czynna jest według porządku tygodniowego, czyli w poniedziałek, wtorek, środę oraz piątek w godzinach od 15:00 do 16:30.

7) Przed kościołem u Pani Kościelnej można sobie nabyć prasę katolicką. Serdecznie zachęcamy do sięgania po taką lekturę.

8) W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Jacek Nowak, Jadwiga Modyńska i Zdzisław Jantos.

Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu.

9) Drogim parafianom oraz gościom życzymy spokojnej niedzieli oraz zdrowia. A dzieciom i nauczycielom światła Ducha Świętego na nadchodzący czas nauki.