jesteś na: stronie tytułowejAktualnościOgłoszenia Duszpasterskie

1.    Dzisiaj XI niedziela zwykła w roku liturgicznym

2.    Jutro 22 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu

3.    Jutro także ks. biskup Piotr Skucha będzie przeżywał 51 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Wypraszajmy dla Jubilata potrzebne łaski, aby dobry Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.

4.    W czwartek  uroczystość św. Alberta Chmielewskiego, głównego patrona naszej diecezji.

5.    W piątek, 18 czerwca przypada 32 rocznica święceń kapłańskich księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się aby Dobry Bóg darzył Jubilata obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

6.    Od 13 czerwca:

- Obiekty kultu religijnego: zwiększony zostanie limit do 50 procent wszystkich miejsc, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, do limitu nie wlicza się osób sprawujących kult religijny. Na zewnątrz, uczestnicy mają przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.

Od 26 czerwca zmiany obejmą:

- Obiekty kultu religijnego: zwiększony zostanie limit do 75 procent wszystkich miejsc.

7.    Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

8.    24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. To także nasz odpust parafialny. Już dziś pragniemy zaprosić drogich parafian na tą uroczystość, która zostanie połączona z wprowadzeniem relikwii bł. Jerzego Popiełuszki, które otrzymała nasza parafia. Obchody główne będą sprawowane na Mszy o godz. 18:00. Zapraszamy do licznego udziału.

9.    Dziś już zapraszamy do wsparcia inicjatywy, która będzie miała miejsce w niedzielę 27 czerwca a będzie obejmować Msze dopołudniowe. ,,Po odpuście", bo tak ją nazwaliśmy będzie polegać na tym, że po każdej Mszy będziemy rozprowadzać ptysie św. Józefa jako cegiełki na zakup podstawy i figury św. Jana Pawła II. Jak również będziemy serwować kawę, herbatę, ciasto za dobrowolną ofiarę. Będzie można sobie usiąść i w miłym gronie spędzić czas. Ptysie przygotowuje dla nas Manufaktura Cukiernicza Dorota Długajczyk, która jest również Katechetką w Jaworznie. Zaś ciastami i napojami podejmą nas Panie i Panowie z Żywego i Męskiego Różańca.

10.                    Trwa w naszej parafii Akcja grosza dla Jana Pawła szczegóły znajdują się w gablocie oraz na skrzyni przy ołtarzu Pana Jezusa, prosimy o zapoznanie się z nią.

11.                    Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej dnia 19 czerwca na dróżki Maryjne. Koszt 40 zł. wyjazd o godz. 6.30. Zapisy u pani kościelnej.

12.                    VII Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa w tym roku wyruszy z Czeladzi do Góra Świętej Anny 20 czerwca. Zapisy do 14 czerwca pod nr telefonu 571 927 837

13.                    Kolonie Caritas

Jak co roku Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej na kolonie. W tym roku Caritas zaprasza dzieci i młodzież do Pensjonatu Bachledówka, na Osiedlu Harenda w Zakopanem. Przygotowane zostały 4 turnusy, z czego wolne miejsca pozostały jedynie na dwa - w terminach:  05.07-18.07.2021,  13.08 26.08.2021. Całkowity koszt kolonii 1400 zł, z czego najbardziej potrzebujące rodziny mogą liczyć na wsparcie i obniżenie ceny wyjazdu. Kolonie Caritas zapewniają bezpieczny transport, noclegi wraz z wyżywieniem, atrakcyjny program pobytu wycieczki i nagrody w licznych konkursach, ciekawe programy pedagogiczne, wsparcie wykwalifikowanej kadry. Zapisy i szczegółowe informacje pod tel: 32/363 03 70.

14.                    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp.: Jarosław Michta… Wieczny odpoczynek…

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo