Przejdź do treści
waski
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Aktualności

baner adwentowy

Ogłoszenia Duszpasterskie

Treść

 1. Dzisiaj rozpoczyna się okres Adwentu, czas radosnego i pobożnego  oczekiwania na przyjście Pana. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 2. We wtorek będziemy wpominać św. Andrzeja, apostoła, w piątek-św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Barbary-dziewicy I męczennicy patronki górników i hutników.
 3.  Od poniedziałku rozpoczynamy roraty dla dorosłych o godz. 6.30 a dla dzieci o godz. 17.00. Roraty  będą w tym roku przebiegały pod hasłem: "Droga do Betlejem". Zapraszamy wszystkie dzieci od przedszkola wzwyż, od poniedziałku do piątku, na Msze św. o godz. 17.00 z zapalonymi lampionami. Dzieci przynoszą wycięte gwiazdki z papieru, z których każdego dnia będą lo sowane figurki Dzieciątka Jezus na własność. Na gwiazdkach dzieci wpisują imię i nazwisko i dobry uczynek, który w danym dniu udało im się zrobić.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek miesiąca. Wizyta kapłana u chorych rozpocznie sie w tym dniu od godziny 9.00. Nowych chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
 5.  W 1 piatek po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne dla wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów w kościele.
 7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wyjazd do kina w sobotę 11 grudnia na film p.t. "Nędzarz i Madam" o św. Bracie Albercie. Wyjazd o 9.45. Koszt 25 zł. Zapisy u pani kościelnej.
 8. Poświęcone opłatki na wigilię możemy zakupić w niedziele przed kościołem  a w tygodniu w  zakrystii.
 9. Można już zakupić świece Caritas na stół wigilijny: małe w cenie 7zł. duże po 18 zł.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej między innymi: Gość Niedzielny, Niedziela, Wody Jordanu. W ten sposób pogłębiamy naszą wiarę i wiedzę religijną.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana świętej pamięci: Jacek Kaleta, Halina Moryś, Bronisław Walczak…  Wieczny odpoczynek…
2965