Przejdź do treści
waski
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Aktualności

Flaga Polska
ikraina sereduszko

Ogłoszenia

Treść

 duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dziś ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Oddajemy swoje życie oraz całą ludzkość Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Decyzją papieża Franciszka jest to również Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem „Szczęśliwi w nadziei.”

2. W środę przed Mszą  św. popołudniową nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Andrzeja apostoła.

4. W piątek I piątek miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańca i spotkanie Żywego Różańca na organistówce. Spowiedź od godz. 6.30 i od 16.30. Od 9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

Na piątek 1 grudnia abp Adrian Galbas udziela dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę I sobota miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

6. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu. Na Mszy św. o godz. 7.00 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będą rozprowadzane przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Ofiary, które będziemy składać za opłatki będą przeznaczone na cele parafialne.

7. Żywy Różaniec organizuje wyjazd na jasełka do teatru w Cieszynie w dniu 22.01.2024 r. Wyjazd o godz. 14-tej koszt 90 zł Zapisy u Pani Mirosławy Jasińskiej – Wąsowicz.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o tym co łączy a co różni Kościoły katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia. W Niedzieli jakiego Kościoła chcemy, osoby trans w Kościele, koniec świata czy… początek, rosyjska Polonia.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary na inwestycje w naszej parafii.

10. Dziękujemy Paniom z Żywego Różańca za czwartkowe sprzątanie  naszej świątyni.

11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: Marianna Chrobot oraz Małgorzata Żak.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Najświętszej, świętych patronów oraz życzliwości ludzkiej.

229593