Przejdź do treści
waski
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Aktualności

Flaga Polska
ikraina sereduszko

Ogłoszenia

Treść

 duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ.

1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV obchodzą rocznicę I Komunii św.

 

2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.15 na parkingu przy II ołtarzu i o 17.00. Procesja wyrusza po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00. Pierwszy ołtarz przy ul. Konstytucji przy bloku 22,24. Drugi ołtarz przy ul. Konstytucji na parkingu i tu Msza św. Trzeci ołtarz przy Kapliczce na Wygodzie. Czwarty ołtarz przy cmentarzu. Prosimy o przygotowanie i przystrojenie ołtarzy, mężczyzn o niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów. Panie prosimy o niesienie figur. Dzieci komunijne i rocznicowe i dzieci ze scholi zapraszamy do sypania kwiatów w Boże Ciało i przez całą oktawę. Liturgiczną Służbę Ołtarza prosimy o służbę przez całą oktawę. Prosimy na czas procesji i Mszy św. o przestawienie samochodów na parkingu. Na ten dzień przystrójmy okna naszych mieszkań dając wyraz naszej wiary. Za ławkami jest umieszczona puszka, do której można składać ofiary na kwiaty na przystrojenie ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie oktawy.

 

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. m.in. rozmowa z osobistym sekretarzem Benedykta XVI oraz o stanie wiedzy historycznej Polaków. W Niedzieli w jaki sposób w chlebie i winie jest obecny Chrystus? Co to znaczy, że Jezus nas odkupił? Mamy również nowe pismo kwartalnik Niedziela Magazyn o tematyce historycznej - cena 15 zł a także miesięczniki Różaniec.

 

4.Bóg zapłać za składane ofiary również te na konto parafialne.

 

5. Dziękujemy Paniom ze Wspólnoty Żywego Różańca za piątkowe sprzątanie kościoła i panu Łukaszowi Rzegoczanowi za przekazanie płynów do maszyny sprzątającej posadzkę.

 

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danuta Sodo Magdalena Matusiak oraz Mieczysław Bielecki.

 

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Najświętszej, świętych patronów oraz życzliwości ludzkiej.

187725